İNTERNET BAĞIMLILIĞI Sosyal Medya Alışkanlığı ve Güvenli İnternet

Fiyat:
125,00 TL
İndirimli Fiyat (%35) :
81,25 TL
Kazancınız 43,75 TL
Ailede Ergenlerde Çocuklarda
İNTERNET BAĞIMLILIĞI
Sosyal Medya Alışkanlığı 
Ve Güvenli İnternet


Aylardır bizi evlerimize kapatan Koronavirüs, sokağa çıkamayan, arkadaşlarıyla buluşup oyun oynayamayan, bu yüzden canı sıkılan çocuklarımızı ekrana iyiden iyiye bağlamış durumda. Vaktiyle anne babalarımız bizi sokaktan toplamakta zorlanırken, şimdilerde biz çocuklarımızı ekran başından almakta zorlanıyoruz. 
Uzaktan eğitim sebebiyle çoğumuzun evlerinde birden fazla bilgisayar var. Evlerimize kapandığımız günlerde birlikte zevkli etkinlikler yapma ve kitap okuma alışkanlığımız olmadığı için herkes önündeki ekrana ve elindeki akıllı cep telefonuna bakıyor; kimsenin diğerinin yüzüne bakacak ve muhabbet edecek zamanı yok. İnternet bağımlılığının bir benzeri olan akıllı telefona aşırı düşkünlük, telefonsuz yapamama (Nomofobi) da sosyal ağ tuzakları arasına girmiş durumda.   
Çocuklarımızın zamanını alan yabancı bilgisayar oyunları ve çizgi filmler sanıldığı gibi masum ve oyundan ibaret değil. Şiddete özendiren, bilinçaltı mesajlar içeren, İslamofobi aşılayan, pagan inancını temsil eden semboller içeren, siber zorbalığa ve tehdite maruz bırakan oyunların sayısı oldukça fazladır. Haberlerde sık gündeme gelen Mavi Balina, yetmezmiş gibi son zamanlarda ortaya çıkan Momo ve Mavi Bebek isimli oyunlar, çocukları intihara kadar sürükleyen ciddi tehlikeler oluşturuyor. Bu çalışmamızda çocuklarımız için zararlı olan bütün oyunları isimleri ve içerikleriyle birlikte ele aldık. Anne babalara, çocuklarını bilgilendirmeleri ve korumaları için medya okuryazarlığına yer verdik.
Yasaklama, elbette çare ve çözüm değildir. Çözüm güvenli internet kullanmak, çocuklarımızı zararlı oyunlara karşı uyarmak, onları inancımızı ve kültürümüzü yansıtan yerli yapımı faydalı ve eğitici oyunlara ve çizgi filmlere yönlendirmektir. Daha da önemlisi interneti ve sosyal medyayı doğru ve kontrollü kullanarak 
çocuklarımıza bu konuda örnek olmaktır.

Yayıncı: Uğurböceği Yayınları
Barkod: 978-625-8355-43-7  
Yazarlar: Ali Çankırılı - Çelebi Çağlayan
Yaş Grubu: Aile 
Tür: Eğitim
Sayfa: 184
Ebat: 13,5 x 19,5 cm
Kâğıt: Kitap Kağıdı 
Basım Yeri: İstanbul
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786258355437
MarkaAli Çankırılı - Çelebi Çağlayan
Stok DurumuVar
9786258355437

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.